3 بونسای گلدار محبوب

درختان بونسای گلدار برای ایجاد نشاط در هر باغ یا خانه ایده آل است. ترکیبی از اندازه مینیاتوری درخت و رنگ های درخشان گل ها یک بونسای گلدار تماشایی ایجاد می کند.

گونه های زیادی از بونسای گلدار وجود دارد. آنها شامل ساتسوکی آزالیا ، کوتونستر ، یاس زمستانی ، سیب خرچنگ ، ​​گیلاس گلدار ، زالزالک سفید و قرمز ، زردآلو گلدار ژاپنی ، ویستریا ، سریسا ، فایرثورن ، برگ خراش برگ ، کوئین و انار هستند. برخی از آنها برای خارج از منزل مناسب است در حالی که برخی دیگر را می توان در خانه نگهداری کرد. همه آنها نمایشگرهای مختلفی تولید می کنند و ارزش آنها به عنوان بونسای بسیار زیاد است. جزئیات مربوط به 3 مورد از محبوب ترین ها در زیر آورده شده است.

1. Satsuki Azalea (Rhododendron indium) در اواخر بهار / اوایل تابستان نمایش های باشکوهی از گل ها تولید می کند. این منشا نام ساتسوکی (به معنای ماه پنجم در ژاپنی – مربوط به زمان گلدهی در ژوئن) را توضیح می دهد. این امکان برای یک درخت وجود دارد که  قیمت گل آزالیا گلهایی با رنگهای مختلف و مارک های مختلف تولید کند.

این آزالیای رنگارنگ بیش از 300 سال توسط ژاپنی ها رشد کرده است. نکته ای برای خرید Satsuki Azaleas این است که در فصل گلدهی که شکوه رنگ ها را می بینید انجام دهید. آزالیا بهتر است در فضای باز و در نیمه سایه نگهداری شود. در طول زمستان باید از آنها در برابر باد و یخ زدگی محافظت شود. استفاده از خاک بدون آهک و از بین بردن سریع گلهای مرده بسیار مهم است.

2. بونسای گلدار مورد علاقه دیگر خرچنگ سیب (گونه Malus) است. انواع مختلفی موجود است که در بهار گلهای معطر و شگفت انگیز با رنگهای مختلف تولید می کنند. طیف وسیعی از رنگ ها وجود دارد – از cerise تا صورتی تا کرمی تا سفید. میوه های کوچک پاییزی نیز به رنگ های مختلفی در می آیند. گلدهی پربار با هرس در اواخر تابستان تشویق می شود. سیب خرچنگ باید هر ساله در اوایل بهار قبل از شروع رشد مجدداً ذخیره شود.